Trochę o mnie

Witaj
Jestem coachem, trenerem rozwoju osobistego oraz mediatorem. Psychologia sukcesu oraz szeroko pojęty rozwój osobisty, a także pomaganie innym w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów osobistych, emocjonalnych i zawodowych jest od wielu lat moją pasją, którą chcę się z Tobą podzielić.

Kiedyś byłem przekonany, że życie i sukces nam się przytrafia i, że mamy niewielki wpływ na to co nas spotyka. Zastanawiałem się, co decyduje o tym, że niektórzy ludzie są szczęśliwi i osiągają sukcesy a inni, są przepełnieni negatywnymi emocjami i mało co się im udaje. Osiągałem kolejne sukcesy, a mimo to, często czułem się nieszczęśliwy, nie rozumiejąc dlaczego tak się dzieje. W końcu, że postanowiłem dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi i co mogę zrobić żeby czuć się w życiu dobrze, niezależnie od tego co się dzieje. Wierzyłem, że to możliwe ale wówczas nie wiedziałem jeszcze jak to zrobić.
Tak zaczęła się moja fascynująca przygoda z rozwojem osobistym i duchowym, która trwa od kilkunastu lat i wiem, że nigdy się nie skończy. W trakcie moich poszukiwań miałem okazję poznawać takie dziedziny zajmujące się człowiekiem i działaniem umysłu jak: NLP, psychologia poznawcza, psychologia transpersonalna i psychologia głębi, Gestalt, psychologia buddyjska i psychologia uważności, ustawienia systemowe B. Hellingera, metody pracy z chorobami – Recall Healing, Total Biology, DNA Theta Healing i The Journey, Huna i hipnoza oraz psychologia sukcesu i zmiany osobistej.
Moje poszukiwania doprowadziły mnie do głębokiego zrozumienia, że system naszych przekonań i sposób w jaki myślimy o sobie, o innych ludziach, o świecie i tym co możemy a czego nie, decyduje o tym jakie mamy życie i jak się w nim czujemy – że, to w co na głębokim poziomie naszych przekonań wierzymy, staje się naszą rzeczywistością.
Odzyskując odpowiedzialność za swoje życie, stajemy się jego świadomymi twórcami naszego życia, zamiast grać role wyznaczone nam przez innych. Kiedy to zrozumiemy i doświadczymy, stajemy się wolni a wtedy, możemy być tym kim naprawdę chcemy i czuć się w swoim życiu dobrze. Nie oznacza to, że wszystkie nasze problemy nagle znikną; po prostu znaczna część rzeczy, które postrzegaliśmy jako problem przestanie być problemami a z resztą będziemy potrafili skutecznie sobie radzić.
Zrozumienie tego kim jestem, co jest dla mnie ważne i, co naprawdę chcę robić spowodowało, że postanowiłem zrezygnować z kariery adwokata, którym byłem przez kilkanaście lat, po to, żeby zacząć pomagać ludziom w rozwiązywaniu ich problemów już nie jako prawnik ale, jako coach, trener i mediator.
W ciągu ostatnich kilku lat zdobywałem wiedzę i doświadczenie biorąc udział w kilkudziesięciu kursach i warsztatach z zakresu min. coachingu i trenerstwa, NLP, Psychologii Rozwoju i Zmiany Osobistej, terapii poznawczej i pracy z przekonaniami (RTZ i The Work), hipnozy, języka ciała, motywacji, zarządzania czasem (Time Line Therapy), skutecznej komunikacji, budowania relacji, budowania zdrowego poczucia własnej wartości, Recall Healing, The Journey etc. i uzupełniając swoją wiedzę lekturą kilkuset książek z powyższych i pokrewnych dziedzin. Cały czas się uczę i rozwijam, i traktuję to jako największą życiową przygodę.
Obecnie jestem Masterem NLP, coachem i trenerem certyfikowanym przez (GRMG) Grupę Mateusza Grzesiaka oraz mediatorem w sprawach cywilnych i gospodarczych certyfikowanym przez Polskie Centrum Mediacji. Jestem również praktykiem metod pracy z konfliktami psychosomatycznymi – Recall Healing, The Journey i DNA Theta Healing. Od kilku lat, wykorzystuję swoją wiedzę i umiejętności pomagając ludziom w rozwiązywaniu różnego rodzaju konfliktów i problemów. Jako trener organizuję szkolenia własne oraz współpracuję z Klubami Rozwoju Osobistego EDDU, jestem też współtwórcą adresowanego do kobiet projektu artystyczno – rozwojowego „Kocham Siebie”.
Prywatnie jestem ojcem fantastycznej nastolatki, pasjonatem spadochroniarstwa, nurkowania, podróżowania, czytania, aktywności fizycznej i życia.
Głęboko wierzę, że każdy z nas może być spełniony, szczęśliwy, czuć się dobrze ze sobą i w swoim życiu, skutecznie realizować swoje cele, budować zdrowe i satysfakcjonujące relacje. Wymaga to wiary, wzięcia odpowiedzialności i determinacji. Czasem wymaga to skonfrontowania się tym, czego to tej pory nie chcieliśmy o sobie wiedzieć i przed czym uciekaliśmy, może to nie być łatwe ale, jest to jedyna droga do tego, żeby żyć świadomie, pełnią życia.

Jacek

5 Komentarze

  1. Decyzja prawdziwie życiowa – ciekawość mnie ogarnia, co było punktem zapalnym czy zwrotnym? I oczywiście chcę skorzystać z tego co można tu otrzymać.

    • U mnie punktem zapalnym było uświadomienie sobie, że nie chcę do końca życia robić tego co robię, a punktem zwrotnym uczciwe odpowiedzenie sobie na pytanie, co chcę robić i jakie wartości chcę zrealizować w swojej pracy. Myślę, że ważna jest uczciwość wobec siebie samego, nawet jeżeli w danym momencie oznaczałaby konieczność powiedzenia sobie czegoś, czego wcale nie chcielibyśmy usłycszeć.

  2. Ba, luksus świadomego wyboru, na który trzeba zapracować – dobra rzecz.
    A jak się nie uda ? A żyć trzeba, o sobie sensownie myśleć też trzeba, No cóż – czekam na wskazówki….

  3. Ja w wieku 34 lat uświadomiłam sobie, że do tej pory żyłam spełniając oczekiwania, które jak mi się wydawało były konieczne żebym mogła przez chwilę dobrze się czuć… a frustracja narastała, aż wreszcie wszystko się we mnie zbuntowało, wybuch był raczej nie-kontrolowany, ale tak wiele sobie uświadomiłam… tak wiele bolesnych prawd. Zaczynam jakby od nowa, wiem że to dobra droga i wiem że łatwo nie będzie… ale czuję się wolna… zaczynam układać od nowa

    • Życie własnym życiem i w zgodzie z głęboką prawdą o sobie może nie być łatwe (zwłaszcza jeśli nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni) ale tylko takie życie daje nam nadzieję na głębsze zrozumienie tego kim jesteśmy i po co się tu znależliśmy. Dlatego warto. Życzę powodzenia i zrozumienia, że wszystko jest OK :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.